Koho najdete za obrazy a webem MIRACLE MINERAL

Jmenuju se Lenka Angelika Tichá a kameny mě provázejí od dětství. Minerály a horniny jsou nekonečným zdrojem energie, která vychází z jejich chemického složení, geneze, fyzikálních vlastností a v neposlední řadě je v nich něco mezi nebem a zemí, co neumíme přesně popsat, ale funguje to. Naprogramované kameny, které jejich majitelé důsledně čistí a nabíjejí, umí pomoci se zdravím, psychickými problémy, najít vnitřní klid a mnoho je také výborným společníkem při duchovním růstu a rozšiřování vědomí.
Část z toho jsem podvědomě věděla už jako malá holka, když jsem jich nosila domů plné kapsy. Od dětství mě fascinovaly obrovské skalní masívy, jeskynní systémy a zajímaly mě všechny skály, na které se dalo vylézt a zkoumat všechny pukliny, vrstvy a vrásy.

Po gymnáziu jsem tedy zcela logicky volila studium geologie. A i když mi život trošku zamotalo mateřství a školu jsem dodělala až později při práci, po celá léta jsem studovala co umějí, jak na člověka působí, co je z nich cítit a jak ovlivňují prostor, v němž se nacházejí.

Potom mateřské mi na 15 let vstoupila do života televize. Jako zahraniční zpravodaj slovenských TV stanic, jsem měla možnost procestovat kus světa a vidět zázraky přírody na vlastní oči. Zkoumat sopky zblízka, studovat zemětřesení i jeho následky, sesuvy půdy v jižní Americe, posuny mořského dna po tsunami v jihovýchodní Asii, hurikány v Karibiku a další děsivé a zároveň úžasné projevy naší planety. A právě na jedné cestě do Kolumbie padlo rozhodnutí vrátit se do školy. Při studiu jsem potkala mnoho zajímavých lidí z různých oblastí, které s geologickými předměty souvisejí. A pak, už jako domácí zpravodaj České televize, jsem dostala příležitost natočit sérii reportáží z nedostupných jeskynních systémů v Moravském Krasu a v Mikulově. Právě tam nakonec vznikla i moje bakalářka. Jeskyňáři jsou úžasná parta lidí, kteří nadšeně objevují, mapují a zkoumají jeskyně u nás i v zahraničí. Díky nim jsem zjistila, jaké je to být 80 metrů pod zemí v absolutním tichu a tmě. A také jak tam člověk najednou objeví, v tom tichu a tmě, nebo jen s mihotající čelovkou, spoustu svých utajených vlastností, o nichž neměl tušení, bolístek, strašáků a zároveň obrovskou vnitřní sílu.

O minerálech jsem se dozvídala víc a víc. Informace přicházely někdy náhodně, jindy jsem se cíleně učila a poznávala. Postupně jsem jejich účinky začala testovat ve špercích i valouncích v běžném životě na sobě, svých kamarádech i klientech, které bylo potřeba usměrnit jinak než slovem Mě i mnoha ženám v mém okolí změnil život měsíční kámen, spousta mých kamarádů usíná se sodalitem, lapisem, nebo labradoritem a poradili jsme si prostřednictvím energií minerálů i s vysokým tlakem, teplotou, žárlivostí, porodem, trémou a sebevražednými sklony nebo růstem zoubků u miminek. Věděla jsem už o kamenech hodně, nápad dělat z nich umění a umocňovat jejich sílu barvami a dalšími přírodninami, přišel ale až když mě zdraví zastavilo na několik měsíců doma. Díky tomu, že jsem začala tvořit a pohybovat se ve skupině stejně zaměřených lidí, geologů, mineralogických nadšenců a obchodníků s kameny, objevuji stále nové možnosti a díky objednávkám klientů dostávám pořád větší výzvy, ať už jde o větší rozměry obrazů nebo dražší kameny nebo složitější kombinace materiálů. Kameny i dřevo nesou nejen svoji energii, ale i energii místa, kde vyrostly, a tak zase cestuju, po silných energetických místech, abych měla ten správný materiál. A pak už jen s napětím sleduju, jak noví majitelé obraz přijmou a co jim do života přinese a mám z toho obrovskou radost. Vášeň a láska k minerálům se konečně aspoň částečně promítla do mé profese. Jsou mi společníkem v praktickém každodenním životě i když naplno pracuju v terénu nebo u počítače. Věřím, že jejich síla a energie dokáže zázraky a jsem vděčná, že mohu být prostředníkem mezi nimi a vámi. A velký dík patří všem lidem, kteří mi na mojí cestě pomáhají, stále mě posouvají dál, podporují a dávají zpětnou vazbu. Díky za všechny rady, poznatky, moudra, zkušenosti, výzvy i materiál