Léčení s minerály

Využití drahých kamenů při léčení provází lidstvo dlouhá staletí. LIdské tělo je totiž neustále pod vlivem okolních faktorů.

Využití drahých kamenů při léčení provází lidstvo po dlouhá staletí. Historické poznatky vedou až k národům Mezopotámie, Indie či starého Řecka a Říma. Ke konci 17. století léčba drahými kameny poklesla a naopak byly spojovány s řadou pověr a mýtů. Moderní poznatky z oboru fyziky a chemie vysvětlují alespoň částečně mechanismy fungování minerálů při léčbě a drahé kameny se opět dostávají do zájmu lidí. Léčivá síla minerálů je založena na skutečnosti, že všechno – živá těla i neživé předměty, se nachází v neustálém kontaktu se svým okolím a pod jeho vlivem. Světlo, teplo a všechny ostatní druhy záření jsou neustále přijímány a transformovány a tedy i kameny svým zářením mají významný vliv na zdraví člověka. Toto záření má sice menší intenzitu, zato je ale trvalé a účinné.

Z několikaletého využívání kamenů při léčbě svých blízkých a kamarádů, či při meditacích je možné říci, že kameny a jejich vliv fungují i na nevědomé úrovni. Není tedy nutný fyzický kontakt s minerálem, ale jen umístění kamenů v blízkosti léčené osoby. Časté dotazy také směřují k rychlosti léčby. Na některé minerály reaguje tělo okamžitě – bolest hlavy, problémy s usínáním, či pokles krevního tlaku nebo teploty. Komplikovanější i onemocnění vyžadují dlouhodobější kontakt s minerálem – v podobě šperku nošeného na těle, elixírů, atd….

Minerály, polodrahokamy i horniny jsou sice účinným pomocníkem při podpoře léčby nejrůznějších onemocnění a lze při léčení dosáhnout mimořádných úspěchů,  v žádném případě litoterapie (léčba drahými kameny) nenahrazuje plně lékařskou péči a klasickou léčbu. Zvláště při závažných stavech je potřeba neodkladně vyhledat zároveň také lékaře.